• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 16 °C

Aziz Yıldırım çok fene gürledi

Aziz Yıldırım çok fene gürledi
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı ifadeler kullandı.
Yıldırım'dan gündem yaratacak açıklamalar!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, iptal edilen kombine kartlarının ardından basın toplantısı düzenledi.

news_image

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, iptal edilen kombine kartlarının ardından basın toplantısı düzenledi. 

Yıldırım, Genç Fenerbahçeliler adlı taraftar grubu nedeniyle bu kombinelerin iptal edildiğini belirtirken, mağdur olanlara yardım edileceğini söyledi. Genç Fenerbahçeliler ile mücadele edeceklerini dile getiren Aziz Yıldırım, devletten bu konuda yardım istedi.


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisni kınadıklarını açıklayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ilgili de açıklamalar yaptı. 


İşte Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar....


"KONUMUZ TRİBÜNLERDEKİ..."


"Konumuz tribünlerdeki seyircilerle ilgili durumları kamuoyu ile paylaşmaktır. Bunun için bugün bu toplantıyı tertip ettik. Bazı gelişmeler oldu. O gelişmelerle ilgili de bir konuşma yapacağım."


Aziz Yıldırım'ın bu sözlerinin ardından Genç Fenerbahçeliler grubu hakkında hazırlanan bir video basın mensuplarına izlettirildi."BİZ BUNU BİTİRMEYE KARARLIYIZ"

"Tribünlerdeki bu profildeki seyirci sorunu yalnızca Fenerbahçe'nin değil Türk sporunundur. Ancak bununla mücadeleyi sadece Fenerbahçe'yi istiyor. Avrupa Birliği'ne girme iddiasındaki bu ülkenin takımları Avrupa'da hazırlık maçı yapamıyor. Bunların nedeni bu tarz taraftarların gurbetçilerle birleşip bunların daha fazlasını yapıyor. Galatasaray ve Trabzonspor son maçlarda bu olaylardan dolayı sorun yaşadı. Biz bunu bitirmeye kararlıyız. Türk takımları, Avrupa'da hazırlık maçı yapamıyor ve belki de birkaç sene sonra Avrupa'da hazırlık maçı yapamayacak."


"1 SENE DAHA AVRUPA'YA GİDEMEYİZ"

"Fenerbahçe, cezası da bittikten sonra şampiyon olursak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz. Eğer bu tip bir tribün olayı olursa Fenerbahçe 1 sene daha Avrupa'ya gidemeyecek. Bunlar futbol seyircisi değil."

"F.BAHÇE ÜZERİNDE RANT SAĞLIYORLAR"


"Biz geçmiş yıllarda bilet vermeme operasyonu yaptık. Bizim dışımızdaki bazı kişi ve şahıslar yardımlarla bunları tribüne soktular. Benim aleyhimde de, küfür olmamak kaydıyla, eleştiride bulunabilirler. Ancak, sporcuma, hocama hiçbir şekilde bağıramaz maçın başında. Esas Gençlerbirliği maçında bu olay ortaya çıktı. Bunlar Fenerbahçe forması da giymezler. GFB adına ürettikleri atkılar, montlar, vesairelerle yıllık 4-5 milyon lira gelir sağlıyorlar. Biz bunlar hakkında ihbar yapıyoruz, yakalanmadan önce kaçıyorlar. Fenerbahçe üzerinden rant sağlıyorlar. Manevi rant da var. Çiçek alıp devlet büyüklerinin evinin önünden geçiyor, siz de yazıyorsunuz bunu, kendilerine bir kişilik sağlıyorlar. Onları bir noktaya taşıyorsunuz."

"AVRUPA'DA HİÇBİR TÜRK TAKIMI, 1-2 YIL İÇİNDE..."


"Ben başımdan geçenleri anlatacağım. Biz devlet olmadan bu işi çözemeyiz. Devlet de buna sahip çıkmalı. Avrupa'da hiçbir Türk takımı 1-2 yıl içinde Avrupa'da maç yapamaz. Bu Fenerbahçe'nin değil, bu ülkenin sorunu. Bu şahıs ve kişiler Alanya'da bağırıyorlar; "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye. Hayatlarında böyle hiç bağırmamışlardı. Çünkü liderleri hapiste, mesaj veriyorlar. Sonra Kadıköy'de de bağırıyorlar. Liderleri hapisten çıktıktan sonra başka türlü bağırıyorlar."

"SİYASETİN İZİN VERMEMESİ LAZIM"

"Ben bir resim gördüm. Eski valimiz her zaman oturduğu koltukta oturuyor. Karşısındaki koltukta da bu grubun başı oturuyor. Buradan da bir resim çekilmiş. Bu kamuoyuna yansımış. Vali'den randevu istedim, Vali'ye gittim. Bunun yanlış olduğunu söyledim. Siz fraksiyon olarak tribünleri ayrıştırırsınız. Burada da çok grup var dedim. Buradaki provakasyonu sebebi sizsiniz. Ben bunları açıkca söyledim. Siz bu şahsı her türlü kötü alışkanlıkları olan bir insan olduğunu biliyor musunuz, siz bazı sanatçıları kötü alışkanlıkları var diye Gezi Olayları'ndan sonra içeri aldınız mı, dedim. Vali dedi ki, 'Bana ziyarete geldiler, kabul ettim, resmi onlar çekmiş' dedi.


"AZİZ'DEN TAKTİK AL' DİYE BAĞIRIRSA..."


Bu grup devletin ve siyasetin kendi yanlarında olduğunu söyleyerek rant kapılarını büyütüyorlar. Buna siyasetin izin vermemesi lazım. Biz tribünlerde küfür olmasın, aileler olsun istiyoruz. Fenerbahçe diye 90 dakika bağırılsın istiyoruz. Fenerbahçe lehine istedikleri şekilde bağırsınlar, bu futbolcular, bu teknik heyet, Fenerbahçe ayrı bir olay. Diğer kulüpler için de böyle. Ancak, 23. dakikada böyle bağırırsa, "Aziz'den taktik al", "Yönetim istifa" diye bağırırsa olmaz. Bu takım ligin lideri, geçen sezonun şampiyonu. Diğer şubelerde de ya şampiyon, ya şampiyonluk için oynuyor. 15 senedir Türkiye Ligi'nin lokomotifi, sürükleyen takımı. Biz bundan gurur duymalıyken, 3-5 çapulcuya bunu bırakmam. Benim ömrümün 3'te 1'i Fenerbahçe için geçti."

"BANA DİKTATÖR DİYEBİLİRSİNİZ"

Biz Fenerbahçe'min marka olan yüzünü ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Biz bir tüzük tadilatı yaptık, biz tüm Fenerbahçeliler'e Fenerbahçe'yi açtık. Benim üzüldüğüm nokta futbolcuya, antrenöre söylenmesi. Bana söyle 'Diktatör' de, 'İstifa' de olur.

"HASAN ALİ, ALPER ÇEKİNİYOR"

Gençlerbirliği maçında soyunma odasına gittim, tüm takım gergin. Eski oyuncularla konuştuk. Bizim Hasan Ali, Alper çekiniyorlar, maratona gitmek istemiyorlar, çok küfür ediyorlar oynayamıyoruz. Tepki koyalım dediler, hayır yapmayın dedim. Gerekli tepkiyi ben veririm, siz oyununuza bakın dedim. Biz sezon başında oraya bilet verirken, bu şahıslara bu gruplara kombine vermeyeceğimizi deklare ettim.

"MAYIS'TA KONGRE VAR, HODRİMEYDAN"

Bana bir şahıs imza atarak 443 kombineyi alarak, sorumluluğu üstüne aldı. Sorumluluk nedir, oyuncuya, antrenöre laf söylenmeyecek. Başkan ve yönetime küfür harici eleştiri olabilir. Geçen sene 200'ken bu sene 443 kombine almışlar, GFB'ye de vermişler. Bazı çocuklar, insanlar mağdur olmuş olabilir. Ben o kişinin aldığı kombineleri iptal ettim. Bu kişilerle görüştüm, mağdurlarla. Neden Fenerbahçe'den direkt kombine almıyorsunuz da, neden böyle bir şahsın peşine takılıyorsunuz. Mağdurlara 20'sinden sonra kombineleri verilecek. Ancak, bazı kişileri tespit ettim. Onları hiçbir yere almayacağım. Önce Fenerbahçe forması giysinler. Onlar Fenerbahçeli değil. Bana muhalefet etmek istiyorlarsa gelsin kulübe üye olsunlar. Mayıs'ta kongre var, hodrimeydan!


"KORKUYORSANIZ SÖYLEYİN"

Bakın, 16 yaşındaki bir çocuk, bu olaylarla ilgisi olmamasına rağmen rant kavgasının ortasında kaldı bıçaklandı. Yazık değil mi?

Televizyonda bir tanesi, bunlardan biri telefon ediyor, bağlanıyor, bilmemne abicim. Ayıp ya, ayıp! Basının bunlarla ilişkisi olmamalı. Basının muhatabı Fenerbahçe'dir, böyle çapulcular değildir. Korkuyorsanız söyleyin. Çıkarıyorsunuz rating yapmıyorsunuz, kendinizi de bunlarla batırıyorsunuz. İnsanlarla doğruyu söyleyin.

"GENÇ FENERLİLER, ULTRASLAN..."

Kayseri'deki bir milli maçta, bilet yetmediği için kapılar açıldı. Bakan vardı. Biz bir taraftan mücadele ediyoruz, bir yandan bunlar oluyor. Bunlar bir tezahürat tutturmuşlar, onu söylüyorlar. Genç Fenerliler, Ultraslan bilmem ne. Bunlar Galatasaray'a karşı içlerinde hırslarını alıyorlar. Başlarındaki adamlar, o çocuklar böyle tezahürat yapınca mutlu oluyorlar. O adamlar sonra umreye gidiyorlar falan. Halivakti yerinde olan insanlara söylüyorum, çocuklarınızı bunların elinde alın. Kokain, uyuşturucu var.


"ESRAR, ALKOL ALINMASINA KARŞIYIM"

Bir maçta bir duman kokusu geliyor, rahatsız edici koku geliyor. Aşağıda sevinenler var, yukarıdan laf küfür geliyor. Duman çok yayılıyor, oradan ayırıyorlar. Esrar içiyorlar tribünde, esrar. Ben her türlü şikayeti yapıyorum. Tribünlerde esrar ve fazla alkol alınmasına karşıyım. Herkes içebilir ama kendine içecek. İçtiğiyle insanları rahatsız etmeyecek. Avrupa'da da tribünlerde insanlar içki içiyor ama taşkınlık yapmıyor. Çünkü taşkınlık yaparlarlarsa başlarına ne geleceğini biliyorlar.
"HEPSİNİN ALEYHİNE ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ"

Bu konuda bir toplantı daha yapacak olursam, destek olanların ismini tek tek vereceğim. Biz bunlarla mücadele ediyoruz 3 Temmuz'dan beri. 3 Temmuz'dan beri de devlet görevlileri dahil birçok kişi aleyhine şikayette bulunacağız.


"KARŞIYA GİDECEK PARASI OLMAYANLAR..."

Dün, Euroleague'de takımımız Münih'te kazanıyor. Bir kısmı buradan gidiyor, oradakileri de ateşliyorlar. Karıştırıyorlar. Dortmund maçında, Lokeren maçında bunları yapıyorlar. Avrupa'da yaşayan insanların yapacakları şeyler mi bunlar. Karşıya geçecek parası olmayanlar, o atkılarını takmışlar Avrupa'ya gidiyorlar. Fenerbahçe, bu sebeplerden 1 maç daha ceza alırsa Avrupa'ya gidemeyecek 1 yıl. Bunu söylüyorum.

"YANLIŞLIK VARSA DÜZELTİRİZ"


Bu bilet operasyonunda bir yanlışlık varsa, biz düzeltiriz onu. Gerçek Fenerbahçeliler'in mağdur olması bizi üzer. Bizim davamız onlar değil. Bizim davamız görüntülerde anlattığımız olaylardır. Ayrıca, ilk defa gelen bayan seyirci var. İki kişi karambolden geçiyorlar. Hepsini tespit ettik. Kısa, öz şunu söylüyorum seyircilerle ilgili. Bizden dolayı üzdüğümüz varsa, mağduriyetlerini gidereceğiz. Kombinelerini iptal edeceklerimiz olacaklardır. Herkese bir döküman imzalattık. Gazete haber yapmış, kanuni değilmiş yaptığımız. Okusun bunu o zaman.

BEYAZ TV'YE ELEŞTİRİ! "RAYTİNG İÇİN.."


Geçen Beyaz TV'nin önünde röportaj yapıyor. O da kendine göre rating yapıyor. Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçına başkasının kartıyla giriyor, tezahüratı yaptırıyor. Kaçıyor gidiyor ve Beyaz TV önünde karanlıkta röportaj yapıyor rating için. Kokain içenlerle, başka hesapları olanlarla, rantçılarla röportaj yapıyorsunuz. Bu Milli maçta da organize oldular. Burada da enteresan işler oldu. Bu tribünde olanlar, başkalarının kartlarıyla giriyorlar. O bağıranlar, gole sevinmeyenler başkalarının biletleriyle gelmişler. 

"KÜFÜR İSTEMİYORUM"

Benim olduğum zamanlarda tribünde küfür istemiyorum, rakip takıma istemiyorum, şahıslara istemiyoruz. Bu da yönetim olarak hakkımız. Buraya gelen takımını desteklesin, takımıyla birlikte mutlu olsun, mutsuz olsun. Protesto mu edilecek, edilir. 23. dakikada edilmez ama. Beyaz mendil sallarsın, bir şey söylersin, hepimiz saygı gösteririz.

"B.MÜNİH MAÇINDA 'İSTİFA' DİYE BAĞIRMIŞLAR"

Bunla ilgili son sözüm, devletin bu taraftar işine müdahale etmesi lazım. Yoksa Türk sporunda tribün felaketi bağırıyor. Bayern Münih maçının son anlarında "Yönetim istifa" diye bağırıyorlar. Aklıselim Fenerbahçeliler ıslıklayarak, yuhalayarak onları susturmuştur. Ben onlara buradan teşekkür ediyorum. Rize maçında da öyle oldu. Birlikte temizleyeceğiz.

"İKİNCİ KONU BENİ KINAMALARI"

İkinci konu, Yıldırım Demirören ile Kulüpler Birliği'nde beni kınamaları. 15 gün sonra taş düştü herhalde, beni kınıyorlar. Ben ne demişim? Oynatalım mı, oynatalım hakem hatalarını.

Aziz Yıldırım'ın bu sözlerinin ardından basın mensuplarına hakem hatalarıyla ilgili hazırlanan bir video izlettirildi.

HAKEME NELER SÖYLEDİ? ANLATTI...

Dedim ki, hatalar yapılıyor çok, bu kadar yapılmasın. Her maçtan önce Gençlerbirliği, Galatasaray, Beşiktaş maçların yöneticiler çıkıyor. Gözümüz hakemin üstünde, BBG gibi izleyeceğiz falan. Biz konuşmuyoruz ama Gençlerbirliği maçında hakemi gördüm, bizim takımın soyunma odasına giderken. Dedim ki 'Bizim oyuncunun dizine basılıyor, siz çalmıyorsunuz ve sonra rakip bundan cesaret alıyorlar. Böyle yaparsanız bir daha Kadıköy'e gelemezseniz' dedim. Beni kınayın tamam, onları da kınayın. Ben yüzüne söylüyorum. Onlar maçtan önce baskı altına alıyorlar.

"TOPLANDILAR BANA SAHİP ÇIKTILAR"

Mecnun Odyakmaz ile konuşuyorduk telefonda. Milli maçta Demirören aleyhine tezahürat vardı. Mecnun Bey'e dedim ki telefonda, Kulüpler Birliği toplantısından sonra Yıldırım Bey'e sahip çıkan bir açıklama yapın dedim. Yanında Demirören de vardı, telefonun sesini açtı, o da duydu. Sonra onlar toplandı, bana sahip çıktılar. Türk futbolunun sorunu bu muydu?

"HAYATIMDA 1 KERE HAKEM ODASINA GİRDİM"

Ben hayatımda sadece 1 kere hakem odasına girdim, Rizeli yönetici de vardı yanımda. Onda da Ali Aydın vardı, Rizeli yönetici vardı, tebligat yaptılar ikimize de. Bakın Milliyet gazetesi, Demirören'in. (Milliyet'te Muhittin Boşat'ın yönettiği bir maçta Demirören'in hakem odasını bastığı haberini okudu)

"CÜNEYT ÇAKIR İYİ HAKEM DEĞİL"

Benim böyle birşey yaptığımı gördünüz mü, ben böyle kalabalık bir salonda ortalıkta söylüyorum. Böyle bir şey var mı, ben ne zaman basarım dedim. Bu 93'te olsaydı ne yapardık! Giderdim hakeme. Gitmeyecek miyim yani. Biz 250 milyon dolar bütçe hazırlıyoruz, bu kulübün başarısı şampiyonluktur. Hakem şampiyonluğu önlüyorsunuz. Şu maç 0-0 bitmiş olsa, Emenike'nin pozisyonu. Bir adamın gözünü bağlayın, sesten şu pozisyona penaltı verir. Çok hata yapıyor hakemler, yapmasınlar. Cüneyt Çakır iyi hakemmiş, iyi hakem değil. İngiltere'de Alex Ferguson'ı delirtti, İspanya'da ortalığı birbirine kattı. Şişirmeyle olmaz bu iş.

"F.BAHÇE'NİN ÖNÜ KESİLİRSE HER YERİ BASARIM"

Bakın bir daha söylüyorum, Fenerbahçe'nin önü kesilirse, böyle bir niyet varsa, her yeri basarım. Böyle kınama olmaz. Önce diğerlerini kınayacaksın. Kınayan da Demirören olmayacak.

"AY-YILDIZIN ŞEREFİNİ KURTARSIN"

Demirören, ay yıldızın şerefini kurtarsın. Gelenden 3, gidenden 4 yiyorsun. 2002'de Brezilya bizi zor yeniyordu. Böyle bir algı yapıyorlar ki, Milli takımı unutturuyorlar. Milli takım 10 tane de yiyebilir, mesele o değil. Çok seyirci getirdik falan, bunla algı değiştiriyorlar. Siz Kazakistan maçını düşünün. Orada puan kaybederseniz, ne yapacaksınız onu düşünün. Beni kınamayla iş değişmez. Değişecekse sabah akşam kınayın, ne olacak ama değişmez.

"BENDEN ÖNCE NE KAZANDIRDI?"

Ben Kulüpler Birliği başkanlığı yaptım. Bu Kulüpler Birliği, kulüplere benden önce, benden sonra ne kazandırdı? Benim dönemimde Kulüpler Birliği neler kazandı, diğerlerinde ne kazanabildi? Ben Kulüpler Birliği başkanı olsaydım, böyle şike tezgahı yapabilirler miydi?

"İHALE YAPILIYOR, KİMSE BİLMİYOR"

Milli Takım hepimizin olgusudur. Değersizleştirilmemelidir. Varsa bir sorumluluk, o sorumluluğu üstümüze almalıyız. Sonuçların iyi olması için tedbirler almalıyız. Bugün TFF'ye yazı gönderiyoruz, cevap verme yönlü. İhale yaptılar, ne kadara gitti, ne kadar sürecek, kim ne alacak? Kimse bilmiyor. Sezondan 1-2 gün önce bir şeyler söylüyorlar. Kime ne veriliyor, hep hikayeler yazılıyor. 


"BREZİLYA'YA 3 MİLYON EURO NEREDEN VERİLMİŞ?"


Brezilya'ya 3 milyon euro para verilmiş, nereden verilmiş? Stad kiraları acayip, vergiler var. Kulüpler üstünden para kazanıyorsunuz. Şike diyorlar, şikeden sonra stadyumlar inadına full doluydu. Şimdi niye boş. Bazı çalışmalar yapılması lazım. Hiçbir şey yapmıyorlar tribünlerle, stadyumlarla ilgili.

"SEN KİMSİN ULAN SEN KİMSİN"

"Göksel Gümüşdağ ve Yıldırım Demirören'e şimdi bir soru soruyorum. Serdar Adalı Bey'i attılar aslanların önüne. O da iyi dayanıyor. Bir olay olduğu zaman başkanın bilgisi olmadan bir iş olmaz. Ben ne diyorum, biz yapmadık. Ben ilk gün söyledim, ölene kadar da söyleyeceğim. İsteyene istediği yerde söylerim. Başkaları bir şeyler söylüyor, 'Vazgeçmeyeceğiz' diyor. Sen kimsin lan, sen kimsin."

"BEŞİKTAŞ-G.SARAY MAÇI TAHTADAN ÇIKARILDI"

Bakın kitabı açıyorum, geçmişin kötü bir huyu var. Alman bahis şirketi, Beşiktaş-Galatasaray maçını tahtadan çıkardılar. Bahis yetkilileri, bahis oynayanların tamamının Galatasaray galibiyetine bahis oynamaları nedeniyle, bu maçı listeden çıkardılar. Mesela, bir kulüp başkanı masasında diğer kulüp başkanlarına "Bu yıl Beşiktaş şampiyon olmalı" demiş.

İki kulüp başkanı oturmuşlar, biri oturmuş "Sen lig şampiyonu ol, ben de kupa şampiyonu olayım" falan demiş.

"İNŞALLAH ADALI BERAAT EDECEK"

Serdar Adalı Bey'e şike operasyonunda bu iş yıkıldı. İnşallah beraat edecek. O da bizim gibi, temiz olduğuna inanıyorum. Onun arkadaşları ve dostları onu yalnız bıraktılar. Beşiktaş, İBB maçından dolayı bu işin içinde. Beşiktaş-İBB maçında Beşiktaş yendi ve kupa şampiyonu oldu. Bu kupayı o zamanki başkanı ne yaptı? Bilmiyorum, soruyorum, ne yaptı? Bu kupa nerede, bu kupa kime iade edilecek? O zamanki başkanlarına soruyorum, şike yaptılar mı? Bir de ikide bir yazan Beşiktaşlı gazeteci var. Hiç Beşiktaş yazmazlar, sürekli ben, sürekli Fenerbahçe. Eve götürdüğünüz para haram.

"KUPA NEREDE? NEREYE GÖTÜRDÜNÜZ?"

Onlara da soruyorum, bu kupa nerede? Nereye götürdünüz? Biz söylemedikçe, bizim üstümüze geliyorlar. Türk sporunu Fenerbahçe kirletti, herkes pürneşe, basın da hiç kimseye bir şey yazmıyorsunuz, hep dostluklar, hafta sonu evlere giderler, konuşurlar, ederler, kamuoyu tutarlar. Siz de idare eder gidersiniz. Bazıları para kazanır, bazıları iyi rolleri alır. Biz de kötü oluruz.

"MALİYE BAKANI İLE KONUŞULMASI LAZIM"

Kulüpler'in çok sorunları var, kulüplerin oturup bunu konuşması lazım. Amatör sporlarda çok sorun var. Maliye ile sorunlar var, bakanla konuşulması lazım.

DEMİRÖREN'E BİR MESAJ DAHA!

Türk bayrağına en çok sahip çıkan var. Biz bunu her zaman söyledik, biz Atatürkçü'yüz. Fenerbahçe camiası Atatürkçü, laik, cumhuriyetçi bir camiadır. Bunu 1990'da da söyledim. Bayrağa sahip çıkmanın yolu, Milli takımı başarılı yapmaktır.

"İDAM ETMESİNLER"

Üçüncü kısım, gazeteciler. Basında eski sporcular var, gazeteciler var. Benim ricam, bütün antrenörler mesleklerinde yaşadıklarını hatırlasınlar ve tenkitlerini o şekilde yapsınlar. Onlar yol gösterici olsunlar. Eski futbolcular da, Futbolcular hata yapabilir, yanlış yapabilir, onları idam etmesinler, saygılı olsunlar. Eski hakemler de, eski hakemler hakkında tenkit yapmasın, yanlış oluyor.

"BİZ EVİMİZE GİDERİZ, SİZ BATARSINIZ"

Bir oyuncu hata yapıyor, bütün basın ona yükleniyor, iş bitiyor. Basın yanlış yapanı söylesin. Fatih Hocam, bak şu konuda hata yaptın, şu oyuncuları aldın, şunları almadın hata yaptın. 1 milyon üye konusunda ne olacağını Ercan Güven yazdı sadece Milliyet'te. Bunun ne olacağını bir tek o yazdı. Türk sporunda nasıl devrim olacağını o yazdı. Bunun başka yerlerde de yer almasını istedim. Hep dedikodu. Bak hepimiz bir gemideyiz diyorsunuz ya, biz evimize gideriz. Ama siz batarsınız. Sizin işiniz bu. Varsa bir şey yazın, rating olacak diye böyle şeyler yapmayın.

"YA BIRAK, SEN KİMSİN YA SEN KİMSİN"

Bir tane eski oyuncu diyor ki, antrenmanla ilgili oyuncular gelip bana şikayette bulunmuşlar. Bana böyle şeyler söylenmedi, ben öğrendim. Hocaya dedim ki, böyle şeyler geliyor bana. Basın toplantısında söyledim. Adam Fenerbahçe antrenmanına gelmemiş, kim sakat, kim ne yapmış bilmiyor, Fenerbahçe şöyle yapmalı diye laf söylüyor, adam sakat. Ya bırak, sen kimsin ya sen kimsin! Siz yön veriyorsunuz ya, taraftar gibi konuşuyor, olmaz!

"ARAGONES GELİRKEN, GUIZA'YI ŞART KOŞTU"

Bir kişi de diyor ki, ben de bekliyorum ki kız basket maçından önce bakıyorum, 'Güiza'yı aldılar diyor, Güiza'yı alan adamın başkanlığı bırakması' lazım. Sen kimsin? Devam ediyor falan. Güiza'yı alırken, Aragones bunu şart koştu. O paraları nasıl verdik biliyor musunuz? Zannediyorsunuz ki, paralar kasada hop duruyor, biz de veriyor. Ya hoca şart koştu, hangi hoca, İspanya'yı Avrupa şampiyonu yapmış hoca istedi.

"AYKUT HOCANIN, ERSUN HOCANIN..."


Aykut Hoca'nın, Ersun Hoca'nın şampiyonluğu yoktu, bu oyuncular onları şampiyon yaptı. Yönetim yaptı, camia yaptı, herkes yaptı.

"GECE TV'DE ÇIKIP KONUŞANLARA SÖYLÜYORUM"


Benim sizden ricam şu, oyuncuları tenkit ederken mutlaka antrenmanları seyredin, antrenmanları görün. Oyuncular antrenörü dinlerse, o zaman takım şampiyon olurmuş. Bir antrenör var, 30 yıl önce yazılmış kitaptaki antrenmanları yaptırıyor. Bu oyuncular bir tek bu hocalarla mı çalışıyor. Bu yanlış oluyor diyemez mi bir oyuncu, der! Ben bir şeyi severim çok yerim, siz sevmeseniz az yersiniz. Ama giderseniz antrenmana, daha sağlıklı yorum yaparsınız. Size söylemiyorum, o gece televizyonda çıkıp konuşanlara söylüyorum. Bir kere tesislere gitmişler mi, hayır! Öyle tenkit yapıyorlar ve kamuyounu yönlendiriyorlar.

Super Fb.com

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Güvenli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05343258300