• BIST 1.486,560
 • Altın 559,47
 • Dolar 9,6000
 • Euro 11,1400
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 5 °C

Karacaer’ den Gençlere Müjde

Karacaer’ den Gençlere Müjde
Milletvekili Adayı Tuğrul KARACAER Gençlik Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaparak MHP iktidarında gençlere yönelik politikaların neler olacağı hususunda bilgiler verdi.

Tuğrul KARACAER MHP Aksaray Milletvekili Adaylarının genç olduğunu bununda kendileri için büyük bir avantaj sağladığını söyleyerek açıklamasına şöyle davam etti.

Gençliğe yapılacak yatırım, Türkiye’nin geleceğine yapılan yatırımdır. Gençlik sorunlarına yaklaşımımız ekonomik, toplumsal, kültürel ve psikolojik yönlerden bütünlük arz edecektir Gençlerin eğitim, sağlık, istihdam, sosyal güvenlik ve serbest zamanlarının değerlendirilmesiyle ilgili sorunları çözüme kavuşturulacaktır. Gençlerin çağın şartlarına, ekonomik ve sosyal hayata hazırlamasına önem verilecek gençlerin fırsat eşitliği çerçevesinde eğitim imkânlarından yararlanmaları sağlanarak eğitim düzeyi yükseltilecek ve aldıkları eğitimin onları çağın şartlarına, ekonomik ve sosyal hayata hazırlamasına önem verilecektir. Gençler, ilköğretim ve orta öğretim kademesindeki yönlendirme çerçevesinde ve yetenekleri ölçüsünde istedikleri bölümde yükseköğretime devam etme imkânına kavuşturulacaklardır.

 Her öğrenciye öğrenim süresince ve başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğrenim kuponu verilecek, işe girince faizsiz olarak tahsil edilecektir. Eğitim-istihdam ilişkileri dinamik bir yapıya kavuşturulacak, ihtiyaçlara uygun bir insan gücü planlaması yapılarak diplomalı işsizlik önlenecek ve iş bulma tesadüflere bırakılmayacaktır. Yeterli barınma imkânı sağlanarak hiçbir öğrenci açıkta bırakılmayacak Orta öğretim ve yükseköğretimde okuyan gençlerin burs ve kredi imkânları geliştirilecek, çağdaş standartlarda barınma imkânları oluşturulacak, hiçbir öğrenci açıkta bırakılmayacaktır. YURT-KUR’un kapasite ve mevcut fiziki yapıların yetersizliği sorunlarına acil çözüm getirilecek, mevcut yurtların modernizasyonu süratle tamamlanacaktır. Evlenecek ihtiyaç sahibi gençlerin evliliklerinin daha başlangıcında ekonomik sıkıntı yaşamamaları için kamu bankaları aracılığıyla 10 bin TL tutarında, 2 yıl vadeli ve faizsiz evlilik kredisi alabilmeleri imkânı sağlanacaktır. Engelli gençlerin eğitimlerine devam edebilmeleri için fizikî ve sosyal çevrenin oluşturduğu engeller ortadan kaldırılacak Yurtlar, kütüphaneler ve okuma salonları, bilgisayar ve internet kullanımının ve sosyal faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği kültür merkezleri ve çağdaş mekânlar hâline getirilecektir. Orta ve yükseköğretimde öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için gerekli imkân sağlanacaktır. Engelli gençlerin eğitimlerine devam edebilmeleri için fizikî ve sosyal çevrenin oluşturduğu engeller ortadan kaldırılacak, gerekli eğitim alt yapısı ve teknolojik imkânlar artırılacaktır. Bu amaçla farklı kurum ve kuruluşlar tarafından kurulmuş olan mevcut altyapı ortak ve etkin bir şekilde hizmet verecektir. Gençliğe idealist rol modeller sunulacak Kolay para kazanmaya eğilimli, niteliksiz, birikimsiz, erdem yoksunu insanların gençliğe örnek gösterilmesinin önüne geçilerek, sinema ve televizyon gibi popüler araçlar vasıtasıyla çalışkan, azimli, vatansever, ufuk sahibi ve ahlaklı insanların ideal olarak sunulması sağlanacak, bu yolda özendirici ve teşvik edici düzenlemeler yapılacaktır. Genç girişimci desteği oluşturulacak Projesi uygun bulunan gençler için devlet bankalarından faizsiz kredi imkânı tanınarak gençlerin ticari hayata katılımları desteklenecektir. Yurtdışında yaşayan Türk gençliği için gençlik kampları oluşturulacak Yurt dışında yaşayan Türk gençliğinin askerlik, yurda uyum, yabancılaşmadan korunma ve ülke bağlarının kuvvetlendirilmesi önemle ele alınacak, oluşturulacak gençlik kamplarında gençlerimizin sosyal, sportif ve kültürel açıdan gelişmeleri sağlanacaktır. Bu kamplara yurt dışında yaşayan Türk gençleri ile Türk dünyası gençliğinin katılımı sağlanacaktır dedi

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • İstanbul'un en iyi kız yurdu : Aydın Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu14 Ağustos 2018 Salı 14:28
 • Tunik27 Temmuz 2018 Cuma 15:29
 • Pırlanta Setler Zen Pırlanta'dan!12 Temmuz 2018 Perşembe 19:23
 • Rookie bebek kıyafetleri fırsatları!29 Mayıs 2018 Salı 15:55
 • Sunal Ailesi güldürürken düşündüren mesajlar verdi:12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:27
 • Bayan Elbise18 Mart 2018 Pazar 17:39
 • Siyah Erkek Gömlek18 Mart 2018 Pazar 17:32
 • Kız Çocuk Elbiseleri18 Mart 2018 Pazar 14:46
 • Faciaya ramak kaldı! Tır karşı şerite geçti28 Şubat 2018 Çarşamba 19:55
 • Çocuk Giyim Mağazaları17 Şubat 2018 Cumartesi 17:57
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Güvenli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05343258300