• BIST 10479.16
 • Altın 2422.385
 • Dolar 32.2376
 • Euro 34.8043
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 16 °C

Karacaer, "14 Mart Tıp Bayramında Soruyoruz"

Karacaer, "14 Mart Tıp Bayramında Soruyoruz"
MHP Aksaray Milletvekili Aday Adayı Mustafa Tuğrul KARACAER'in 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklama şöyle...

Tarih boyunca en saygın mesleklerden biri olarak değerini koruyan hekimlik mesleği ne var ki k AKP iktidarı döneminde bunu koruyamamış hekimlere ve sağlık personeline yapılan saldırılar ve her türlü şiddet doruk noktasına ulaşmıştır. Uygulanmakta olan sağlık politikaları şiddet kaynaklarını beslemekle kalmamış, halkın gözünde hekimliğin itibarını sarsmıştır. Sağlık Bakanının bu yöndeki eylem ve söylemleri maalesef devam etmektedir. AKP sağlık alanında yaptığı yanlışları bilinçli şekilde hekimlere mal etmeye çalışmaktadır.


Uygulanmakta olan “sağlıkta dönüşüm” programı çerçevesinde halkın cebinden, düzenli ve giderek artan oranlarda katılım payı alınmasını sağlayan yasalar çıkarılmış, hastalar müşteri haline getirilmiş, hastaneler ise kâr etmek zorunda olan işletmelere dönüştürülmüştür. Bu bağlamda acil servislere başvuran hastalardan bile katkı payı alınmaya başlanmıştır.


İlimiz de ise zor şartlarda verilmeye çalışan sağlık hizmetleri üzülerek söylemeliyim ki Türkiye’nin ve bölgemizin çok gerisindedir. Beğenilmeyen koalisyon hükümetlerince yapılan yatırımların dışında Aksaray’a sağlık alanında bir yatırım yapılmamıştır. Yeni hastane, tıp fakültesi yalanları her seçimden önce meydanlarda söylenmiş aziz vatandaşlarımız kandırılmıştır. İlçelerimizde hekim kalmamış gelen hekim de ilgi ve alakasızlıktan dolayı çalışmak istememektedir.


Sağlık hizmeti sunumunu zor şartlarda vefakârca vermeye çalışan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız ödüllendirileceği yerde ikinci sınıf vatandaş olarak algılanmaya başlamıştır. Sağlık alanında çalışan kamu görevlilerimizin maaşları enflasyonun altında kaldığı gibi vergi yükü altında da ezilmektedirler. İlimiz de sağlık yönetimini liyakatsiz atamalarla işi ehline vermeyen mevcut iktidarın tek derdi taşeronlaşma dediğimiz kölelik sistemini kurarak yandaşlarına ayrıcalık sağlamak olmuştur.


Daha dün sağlık çalışanlarına %50 zam diye açıklama yapan başbakana sağlık çalışanları soruyor. Aksaray Devlet Hastanesinde nöbetleri kaldırıp vardiyaya geçeceğiz diyorsunuz ardından nöbet ücretlerine zam yaptık diyorsunuz. Neden milleti kandırıyorsunuz? Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ne oldu? Fiili hizmet zammı ne oldu? Fiziksel şartları kötü olan binalarda Aksaray halkına hizmet vermeye çalışıyoruz yeni hastane ne oldu? Aylık 150 civarında hasta çevre illere sevk ediliyor neden? Hastanelerimizde her gün personel yer değişiklikleri oluyor neden? Liyakat ilkesine uyulmuyor neden? Yaptığınız adaletsiz, liyakatsiz atamalar yüzünden hastanelerimizde hizmet vermede sorun yaşıyoruz, artık rutin işler bile yürümez hale geldi neden? Ambulanslarımız eski kilometresi milyona yaklaşmış bunlarla sevk yapıyorsunuz hem hastanın hem sağlık çalışanının canını tehlikeye atıyorsunuz neden? Çalışanlarımız mutsuz, huzursuz, umutsuz neden? Sağlık çalışanları Aksaray da çalışmak istemiyor neden? Son 3 yıl içinde kaç personel geldi kaç personel tayin olup gitti?  Aksaray da sağlık hizmeti veren kurumlar yap boz tahtası gibi, bugün yapılan yarın yıkılıyor neden? Bunu hiç kimse denetlemiyor neden?


İşte bu sorunlar yumağı içerisinde her şeye rağmen Aksaray halkına en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan çok değerli hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.


haberfark.net                                                     

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Güvenli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05343258300