• BIST 2.390,83
 • Altın 947.613
 • Dolar 15.8777
 • Euro 16.8392
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 17 °C

BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇOĞALTTIK TESETTÜRÜ KAYBETTİK

Ali İhsan Ersöz

BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇOĞALTTIK TESETTÜRÜ KAYBETTİK

Toplumdaki din anlayışı yozlaşınca,kafası karışmış kadınlarımız, tesettür anlayışını yozlaştırmış,bununlada yetinmeyip yaptığını meşrulaştırmıştır. Halbuki tesettür keyfimize göre uydurulacak bir konu değildir.

Sekülerleştikçe, bütün kutsallarımızı yitiriyoruz; sahte, ayartıcı, dünyevi, sahte kutsallar icat ediyoruz. Müslüman olmakla Müslüman olmamak arasındaki fark ortadan kalkıyor, makas kapanıyor.Böylelikle Müslümanlar, rotalarını buluyor ama istikametlerini yitiriyorlar. Yön'lerini buluyor ama kıblelerini kaybediyorlar.

Cenab-ı hak c.c. buyurur,

“Ey Peygamber; eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, cilbablarını üzerlerine sıkıca örtünsünler. Böylesi onların (iffetli olarak) tanınmaları ve rahatsız edilmemeleri için daha elverişlidir.” (Ahzab Suresi-59)

Günümüzün tesettür anlayışına bakıldığında ayetten bir haber sadece “saçı kapamak” olarak görülen başörtüsü amacından sapmak üzere. Örtüyü örtü şuuruyla takan sayılı bayanlar var...

Peki, kimler bu örtülü çıplaklar?Altına bir pantolon çekip üstüne de dar, dizin üstüne kadar kapatacak bir kıyafet tercih edip örtündüğünü sananlar.-Renkli renkli başörtüler takıp örtü şuurundan bahseden akıllılar.Başörtülerini boyundan bağlayıp yakalarının üstüne kadar aman süsüm bozulur diye uzatma zahmetinde bulunmayanlar.

Diz altını anca kapatan etekleri ile mini eteklilerden bir farkı olmayanlar.Dar kıyafetleri ile bütün vücut hatları ortada olanlar.Yüzlerini boya badana yapar gibi şuursuzca makyaj yapıp kendini sergiye çıkartanlar.Ayakkabılarının topukları ile sokakta “tak tak tak” ses çıkartmaktan utanmayıp ortalarda gezip tozanlar.Başörtüsünü neden taktığından bir haber sevgilisi kolunda taktığı başörtünün ağırlığını taşıyamayıp her türlü ortamın içine girmekten çekinmeyenler.

Başörtüsü başında saçını sakınırken haram ellerden, gözlerden kendi gözünü sakınamayan gözleriyle karşı cinse uzun uzun bakıp süzmeyi ihmal etmeyen haramcılar.Başına bir başörtüsü takıp renk renk kıyafetleri ve başörtüsüyle modaya uymaya çalışıp Allahın modasını unutanlar.Konuştuğu kelimeler ile başını kapamış ama ağzını kapayamamış hayâ, ar bilmeyen kelimeleri lisanına yakıştırıp kullanan elinden, belinden emin olmayanlar.Örtüsü düzgün olduğu halde yine sırf güzelliği için Allahın emrini çiğneyen başlarına deve hörgücü (topuz) yapanlar.

”Ümmetimden henüz görmediğim, cehennemlik olan iki sınıf vardır.Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki giyinik oldukları halde elbiseleri,örtülmesi gereken yerlerini örtecek derecede kalın,sık ve geniş olmadığı için onlar çıplak gibidir.Bunlar hem kendileri baştan çıkmış dır, hem de başkalarını baştan çıkarırlar. Başları da Deve Hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet e girmek şöyle dursun,onun kokusunu bile alamazlar.Halbuki Cennet in kokusu çok uzak mesafeden bile hissedilir.” (Müslim)

Anneler babalar lütfen geleceğinizi karartmayın.Nesillerin hakikat buluşmasında baş rol oynayın.Çocuklarınızı kendi halkine bırakıp nemelazımcı olmayın.

Kur'anı kerimde,''Onların ardından öyle nesiller geldi ki, namaza karşı duyarlılık ve devamlılıklarını yitirdiler, istek ve arzularının peşlerine takıldılar. Bunlar da azgınlıklarının cezasını bulacaklardır'' (meryem-59) buyruluyor.

Kadının dişiliğini değil, kişiliğini ortaya koyan örtünmenin adıdır tesettür.Tesettür Allah'ın boyası ile boyanmaktır.Bunun dışında bir boya ile boyananlar ebedi hüsrana uğrayacaktır.

Din samimiyettir.Dininde samimi olmanın belirtisi emir ve yasaklara uymaktadır.

Allah'ım sen encamımızı hayr eylesin.

SELAM V E DUA

 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Güvenli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05343258300